Aktualności majowe 2008 Drukuj E-mail
grudzień | listopad | październik | wrzesień | sierpień | lipiec |
czerwiec | maj | kwiecień | marzec | luty | styczeń


Seminarium
29 maja 2008

W czwartek o godz. 14.00 w Instytucie Matematycznym PAN (ul. Śniadeckich 8) w sali 403 dr Kamil Kulesza poprowadzi seminarium, na którym przedstawi Letnią Praktykę Badawczą organizowaną przez Instytut Badań Systemowych PAN. Jest to nowatorski model praktykowy, w którym studenci mogą pracować nad rzeczywistymi problemami naukowymi przekazywanymi przez współpracujące firmy.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.



Spotkanie informacyjne na Politechnice Warszawskiej
20 maja 2008

Wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem własnego biznesu zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek 20 maja o godzinie 18.00 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej w sali 101. Na spotkaniu zostanie przedstawiona idea projektu CambridgePYTHON oraz nowoczesne metody finansowania małych firm. Uczestnicy będą także mogli dowiedzieć się więcej o drugiej edycji konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj", w ramach którego można uzyskać pomoc profesjonalnych firm konsultingowych.



Wykład CambridgePYTHON i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości
19 maja 2008

W poniedziałek 19 maja w o godzinie 17.00 w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie (ul. Gizów 6) odbędzie się wykład, na którym będzie można zapoznać się z nowoczesnymi metodami rozwijania małych firm. W ramach wykładu przedstawiony zostanie również projekt CambridgePYTHON oraz organizowany przez projekt konkurs "Wiesz, Wymyśl, Wygraj", którego uczestnicy mogą uzyskać pomoc w przygotowaniu profesjonalnej propozycji inwestycyjnej. Wykład odbędzie się w sali 001.

Serdecznie zapraszamy.



Spotkanie informacyjne w Toruniu
19 maja 2008

19 maja o godzinie 13.15 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się spotkanie informacyjne. Będzie można dowiedzieć się na nim o projekcie CambridgePYTHON oraz o konkursie "Wiesz, Wymyśl, Wygraj" przeznaczonego dla osób chcących założyć własny biznes. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w sali VIII. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.



CambridgePYTHON w radiu Kampus 97,1 FM
16 maja 2008

Ponownie CambridgePYTHON pojawi się na falach eteru, tym razem w radiu Kampus 97,1 FM. Członek projektu oraz jeden z uczestników I edycji przedstawiać będą możliwości jakie stawia przed przedsiębiorczymi studentami i pracownikami naukowymi uczestnictwo w II edycji konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj". Zapraszamy do słuchania audycji w piątek 16 maja o godzinie 15:50.



Szkolenie z negocjacji inwestorskich - część druga
9 maja 2008

Miesięczne szkolenie zakończy się w dniu 9 maja ostatecznymi negocjacjami warunków umowy inwestycyjnej. Prace prowadzone w tym okresie przez dwie grupy ("sprzedających" i "kupujących") mają doprowadzić do znalezienia spornych kwestii i przygotowania odpowiednij linii obrony w nadchodzących negocjacjach. Obydwu grupom w kwestiach prawnych czynnie pomagają prawnicy z kancelarii Gessel zaś w kwestiach biznesowych pracownicy projektu CambridgePYTHON. Wezmą oni także udział w negocjacjach 9 maja.



CambridgePYTHON w radiu Planeta FM
7 maja 2008

W najbliższą środę 07 maja 2008 o godzinie 22:00 Projekt CambridgePYTHON pojawi się na falach radia Planeta FM. W programie "You can powiedzieć co chcesz" członek projektu oraz jeden z uczestników I edycji konkursu rozmawiać będą z prowadzącym i słuchaczami o plusach i minusach zakładania własnego, studenckiego biznesu. Zapraszamy do słuchania audycji na częstotliwości 101.5 FM.



Prezentacje z Warsztatów
5 maja 2008

W dziale materiały umieściliśmy prezentacje przedstawione na Warsztatach "Od zalążka do pieniążka, czyli od pomysłu do firmy", które odbyły się 26 kwietnia 2008 roku



IV edycja Letnich Praktyk Badawczych
1 maja 2008

Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk zapraszają do uczestnictwa w Letnich Praktykach Badawczych 'Matematyka, Informatyka, Komercjalizacja. Tak jak robią to w Cambridge'.

Program ten przeznaczony jest dla studentów o różnych zainteresowaniach naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologie, do ekonomii i zarządzania. Praktyki przeznaczone są dla studentów wyższych lat studiów oraz doktorantów i odbywają się w miesiącach letnich (lipiec-wrzesień).

Ze względu na interdyscyplinarny charakter praktyk, udział w nich gwarantuje zdobycie bogatego doświadczenia z pogranicza biznesu i nauk akademickich. Atrakcyjna tematyka i nowoczesna forma praktyk czyni je ofertą, obok której ciężko przejść obojętnie. Zapraszamy do nadsyłania aplikacji (krótkiego CV oraz listu motywacyjnego) na adres: podając w tytule numer referencyjny: IBS/AR/2008.

Praktyki wspiera projekt CambridgePYTHON

Więcej o praktykach dowiesz się na naszych plakatach. Do ściągnięcia tutaj.

W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę!



Zespół jest ważnym elementem pomysłu.
1 maja 2008

Doświadczenie I edycji Konkursu pokazało, że w odróżnieniu od samotnych zgłoszeniodawców zespoły mają większe szanse utrzymania się na powierzchni. Poniżej krótkie wyjaśnienie w formie cytatów z odpowiednich dokumentów.

  1. Marcin Zagórski wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych, w latach 1999–2004 prezes zarządu Funduszu Kapitałowego Hals: […] «Jak mówi stare porzekadło venture capitalistów: ... wolę zrobić słabszy projekt ze świetnymi menedżerami niż świetny projekt ze słabymi.»

    "Venture Capital – kapitał na start", Piotr Tamowicz

  2. Uczestnikiem Konkursu może być grupa osób fizycznych, którym przysługuje prawo własności rozwiązania innowacyjnego, mogącego znaleźć zastosowanie w przemyśle lub innej działalności komercyjnej, a które zostało do Konkursu przyjęte przez Organizatora.

    Regulamin, paragraf 3 punkt 1

  3. Uczestnicy powinni zaplanować pełną dyspozycyjność w realizacji etapu 2, szczególnie w okresie od lipca do września 2008 r. Należy podkreślić, że wykazany w czasie etapu 2 poziom kompetencji zespołu i stopień jego integracji będzie istotną składową oceny całego projektu.

    Harmonogram, punkt 29



grudzień | listopad | październik | wrzesień | sierpień | lipiec |
czerwiec | maj | kwiecień | marzec | luty | styczeń
..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.