Aktualności Drukuj E-mail


Zakończenie VI edycji konkursu "Wiesz, Wymyśl... Wygraj!"
31 grudnia 2012

Z dniem 31 grudnia 2012 roku kolejna edycja konkursu "Wiesz? Wymyśl… Wygraj!" dobiegła końca! Wszystkim, którzy zgłosili swoje pomysły dziękujemy za udział.Start VI edycji konkursu "Wiesz, Wymyśl... Wygraj!"
23 maja 2012

Od dzisiaj można zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji konkursu "Wiesz, Wymyśl... Wygraj!". Tak jak poprzednio, nowa edycja konkursu zakłada nową formę uczestnictwa. Każde z nadesłanych zgłoszeń obsługiwane będzie indywidualnie. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego już teraz!Zakończenie V edycji konkursu „Wiesz, Wymyśl... Wygraj!”
30 listopada 2011

Z dniem 30 listopada 2011 roku kolejna edycja konkursu „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” dobiegła końca! Wszystkim, którzy zgłosili swoje pomysły dziękujemy za udział. Tych którzy nie zakwalifikowali się do kolejnego etapu zachęcamy do rozwijania swoich pomysłów i zgłaszania ich w kolejnej edycji konkursu.Termin wysyłania zgłoszeń do konkursu „Wiesz, Wymyśl... Wygraj!”
7 listopada 2011

Pragniemy poinformować, iż ze względu na rozpoczynające się wkrótce przygotowania do kolejnej edycji konkursu „Wiesz? Wymyśl… Wygraj”, data zakończenia przyjmowania zgłoszeń w tegorocznej edycji została wyznaczona na 30 listopada 2011. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego jak najszybciej!Start konkursu „Wiesz, Wymyśl... Wygraj!”
28 marca 2011

Od dzisiaj można zgłaszać swoje pomysły do konkursu „Wiesz, Wymyśl... Wygraj!”. Nowa edycja konkursu zakłada nową formułę uczestnictwa. Każde z nadesłanych zgłoszeń obsługiwane będzie indywidualnie. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego już teraz!Prezentacja zespołów przed Panelem Inwestorów
w Konkursie Wiesz? Wymyśl... Wygraj!
9 grudnia 2010

Dnia 26 listopada 2010, w hotelu Marriott, 15 zespołów uczestniczących w Konkursie Wiesz? Wymyśl... Wygraj! miało możliwość zaprezentowania swoich projektów biznesowych przed Panelem Inwestorów. W Panelu udział wzięli zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni. Prezentacje zespołów cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów, czego przejawem były ożywione dyskusje - gratulujemy zespołom dobrego przygotowania swoich pomysłów.Prezentacja zespołów przed Panelem Mentorów
w Konkursie Wiesz? Wymyśl... Wygraj!
21 września 2010

Dnia 17 września 2010 wybrane zespoły uczestniczące w Konkursie Wiesz? Wymyśl... Wygraj! zaprezentowały się przed Panelem Mentorów. W skład panelu weszli eksperci współpracujący z projektem CambridgePYTHON. Dla zespołów była to swoista próba generalna przed finałową prezentacją swoich pomysłów przed prawdziwymi inwestorami. Otrzymana od ekspertów informacja zwrotna będzie niewątpliwie cenną wskazówką, która pomoże w ulepszeniu prezentacji każdego z zespołów.Druga tura szkoleń dla uczestników Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj!
31 sierpnia 2010

Za nami już druga tura szkoleń dla uczestników Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj! Odbyła się ona w dniach 27 i 30 sierpnia 2010. Podczas szkoleń uczestnicy Konkursu opracowywali, dzięki pomocy firmy Baker Tilly, profesjonalne modele biznesowe dla swoich pomysłów. Modele te będą jednym z kluczowych elementów opisu pomysłów, które przedstawiane zostaną potencjalnym inwestorom.Pierwsza tura szkoleń dla uczestników Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj!
10 sierpnia 2010

Rozpoczęły się szkolenia dla uczestników Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj! Pierwsza ich tura odbyła się w dniach 6 i 9 sierpnia 2010. Uczestniczyło w niej ponad 20 zespołów, które dotrwały do tego etapu Konkursu. Uczestnicy szkoleń mieli okazję wysłuchać prelekcji ekspertów firmy McKinsey&Company oraz Baker Tilly. Szkolenia były też okazją dla uczestników do zaprezentowania się ze swoimi pomysłami przed szerszą publicznością.Debiut na rynku NewConnect spółki Mabion
9 sierpnia 2010

Jutro (10 sierpnia 2010) na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie będzie miał miejsce debiut spółki Mabion, której CambridgePYTHON udziela wsparcia w wybranych aspektach działania firmy.

Warto pokreślić, że spółka ta zebrała od inwestorów kwotę ponad 22,5 mln zł, ustanawiając tym samym wtedy nowy rekord wielkości emisji, która została z sukcesem przeprowadzona na rynku NewConnect.Praca nad pomysłami w Konkursie Wiesz? Wymyśl... Wygraj!
31 lipca 2010

Uczestnicy Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj!, którzy zakwalifikowały się do drugiego etapu, przez cały lipiec pracowali nad udoskonaleniem swoich pomysłów na biznes. Indywidualna praca miała na celu gruntowne przemyślenie własnych idei, by później mogły być one skutecznie skonfrontowane z opinią ekspertów współpracujących z projektem CambridgePYTHON.Inauguracja drugiej tury Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj!
5 lipca 2010

W piątek, 2 lipca 2010 odbyła się inauguracja drugiego etapu Konkursu Wiesz? Wymyśl... Wygraj! W inauguracji uczestniczyło ponad 30 zespołów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu.Trzecie spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON
30 maja 2010

29 maja odbyło się trzecie, ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Swoje prezentacje przedstawili ciekawi goście, m.in. Maciej Wieczorek, prezes zarządu firmy MABION S.A. czy dr Dominik Ślęzak, który opowiedział o zakładaniu firmy Infobright. Uczestnicy wszystkich spotkań Akademii otrzymali pod koniec spotkania dyplomy ukończenia Akademii Innowacji CambridgePYTHON.Koniec zgłoszeń do konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!"
23 maja 2010

CambridgePYTHON zakończył już zbieranie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!". Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali swoje pomysły. Teraz rozpoczną się prace z zespołem CambridgePYTHON nad doprecyzowaniem zgłoszeń, po których nastąpi kwalifikacja do drugiego etapu. Życzymy powodzenia!Bioforum w Łodzi:
Prezentacja o przygotowaniach do wejścia Mabion S.A. na rynek NewConnect
17 maja 2010

Artur Chabowski, doradca finansowy CambridgePYTHON, w czasie trwania Bioforum w Łodzi (19 i 20 maja 2010 r.) będzie prezentował, na przykładzie Mabion S.A., jak firma technologiczna start-up powinna przygotować się do debiutu na rynku NewConnect.

Mabion S.A. wykorzystuje nową technologię wytwarzania humanizowanych przeciwciał monoklonalnych. Spółka planuje w najbliższym czasie rozwój i produkcję dwóch leków stosowanych w leczeniu nowotworów - chłoniaka i raka piersi. CambridgePYTHON udziela spółce Mabion wsparcia w wybranych aspektach działania firmy.Zapraszamy na Akademię Innowacji CambridgePYTHON uczestników konkursu!
12 maja 2010

Wszystkie osoby, które przysłały lub chcą przysłać zgłoszenia na konkurs "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!" (czas do 22 maja) zapraszamy do udziału w trzecim spotkaniu Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Na Akademię zapraszamy też pozostałe osoby, które są zainteresowane założeniem własnego biznesu. Są jeszcze wolne miejsca. Ciekawe szkolenia i warsztaty, jakie odbędą się w czasie spotkania 29 maja 2010 r. zapoznają uczestników konkursu z tematyką zakładania własnej firmy i pozyskiwania na nią funduszów. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na Akademię poprzez formularz zapisu.Można jeszcze wypełniać pełne zgłoszenie do konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!"
9 maja 2010

Krótki formularz zgłoszeniowy konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!" został już zamknięty, ale cały czas można wypełniać pełny formularz zgłoszeniowy. Wymagamy w nim trochę więcej informacji o pomyśle, ale uzupełnienie go nie powinno sprawiać problemów. Formularz ten będzie czynny już tylko do 22 maja 2010! Zapraszamy do udziału w konkursie już teraz!Coraz mniej czasu na przesyłanie zgłoszeń
28 kwietnia 2010

Na przesyłanie krótkich, kilkuzdaniowych zgłoszeń do konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!" zostało coraz mniej czasu! Te pomocnicze zgłoszenia będzie nam można przesyłać jedynie do 8 maja 2010. Krótkie zgłoszenia to szansa dla tych, którzy nie są pewni, czy ich pomysł jest wystarczająco dobry.

Osoby, które nie zdążą przesłać nam krótkiego zgłoszenia będą jeszcze miały do 22 maja 2010 możliwość udziału w konkursie, poprzez przesłanie nam pełnego zgłoszenia, które po zalogowaniu dostępne jest tutaj.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie osoby, które dostały pozytywną odpowiedź na swoje krótkie zgłoszenie do jak najwcześniejszego wypełnienia formularza pełnego.Data trzeciego spotkania Akademii Innowacji CambridgePYTHON
20 kwietnia 2010

Znana jest już data trzeciego, ostatniego w tym semestrze spotkania Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2010 r. Są jeszcze wolne miejsca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.Spokojnych Świąt
31 marca 2010

Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim miłego weekendu Wielkanocnego i mokrego poniedziałku. Obyście spędzili ten czas przyjemnie i odpoczęli od codziennych myśli.

Jeśli natomiast uznacie, że święta są zbyt spokojne, możecie wykorzystać ten czas do zastanowienia się nad swoim pomysłem na biznes. Może w czasie rodzinnych rozmów przy stole zakiełkują w waszych głowach ciekawe pomysły? Czekamy na zgłoszenia do konkursu "Wiesz Wymyśl... Wygraj!".

Jeszcze raz życzymy udanych Świąt.

Zespół CambridgePYTHONStart gry VCR!
23 marca 2010

Rozpoczęła się gra VCR - Venture Capital Research, dostępna pod adresem http://vcr-gra.pl/. Pierwsza tura gry odbywa się w dniach 22 - 28 marca. Zacznij grę jak najwcześniej! Wytypuj najlepsze biznesy i zainwestuj wirtualne pieniądze. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w grze! Przewidziane są nagrody!AIP oraz Polska Przedsiębiorcza nowymi partnerami CambridgePYTHON
23 marca 2010

Do grona partnerów CambridgePYTHON dołączyły niedawno Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Polska Przedsiębiorcza. Wszystkie trzy projekty wspólnie będą dążyły do zwiększania szans młodych ludzi na powodzenie w zakładaniu innowacyjnych firm.Drugie spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON 2010
22 marca 2010

20 marca odbyło się drugie spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Uczestniczyli w nim Dorota Bryndal oraz goście z Wielkiej Brytanii: dr Jack Lang, dr Roland Kozlowski oraz Chris Hirsch. W ciekawy sposób opowiadali oni o różnych aspektach ochrony własności intelektualnej: o prawie patentowym, jego zaletach i wadach. Pod koniec spotaknia odbyła się debata, w czasie której uczestnicy Akademii mogli podyskutować z zaproszonymi gośćmi.Wolne miejsca: warsztaty Akademii Innowacji CambridgePYTHON
17 marca 2010

Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty Akademii Innowacji CambridgePYTHON 2010, które odbędą się 20 marca 2010 r. na ulicy Wołoskiej 141 w Warszawie. Warsztaty poświęcone będą tematyce własności intelektualnej. Przewidujemy obecność gości z Cambridge. Zapraszamy wszystkich chętnych do wypełnienia zgłoszenia.Start konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!"
6 marca 2010

Od dzisiaj można zgłaszać swoje pomysły do konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!". Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego już teraz! Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój pomysł jest odpowiedni, wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy! Wystarczy w nim opisać pomysł tylko w kilku zdaniach.Pierwsze spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON
6 marca 2010

Odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Wśród zaproszonych gości byli: Barbara Nowakowska z Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych, Wojciech Cetnarski, założyciel Polish Energy Partners, prof. Jerzy Cieślik, założyciel Ernst & Young w Polsce, Borys Stokalski z Infovide-Matrix, a także Wojciech Ozimek z One2Tribe. Ich prezentacje można znaleźć tutaj. W czasie I spotkania Akademii odbyła się inauguracja działań CambridgePYTHON w roku 2010.Start gry VCR
3 marca 2010

Zapraszamy na stronę http://vcr-gra.pl/, na której rozpoczęła się runda rozgrzewkowa gry VCR. Gra VCR to internetowa symulacja działania funduszy Venture Capital. Każdy gracz może się wcielić w inwestora i inwestować w wirtualne spółki. Gra została przygotowana przez zespół CambridgePYTHON przy współpracy firmy One2Tribe. W czasie rundy rozgrzewkowej można testować grę i bezpiecznie badać jej mechanizmy. 22 marca rozpocznie się pierwsza runda właściwej gry. Wyniki z rozgrzewki nie będą miały wpływu na jej przebieg. Zapraszamy do gry!Zmiany na stronie internetowej CambridgePYTHON
26 lutego 2010

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową CambridgePYTHON. W osostnim czasie wprowadzonych na niej zostało wiele zmian. Zapraszamy zwłaszcza do zakładki Konkurs, w której znalazło się wiele interesujących informacji na temat rozpoczynającego się wkrótce konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!"Wkrótce rozpocznie się internetowa gra VCR
23 lutego 2010

Już niedługo rozpocznie się ogólnopolska edycja internetowej gry VCR (Ventrue Capital Research) przygotowanej przez CambridgePYTHON we współpracy z firmą One2Tribe. Będzie to symulacja działania funduszy venture capital. Gracze, inwestując wirtualne pieniądze w wirtualne start upy będą mogli zobaczyć, jak można łatwo zarobić duże pieniądze na inwestowaniu w młode firmy lub jak łatwo na nich stracić. Szczegóły już wkrótce!Skończyły się wolne miejsca na Akademii Innowacji CambridgePYTHON 2010
28 stycznia 2010

Zapełniły się miejsca na Akademię Innowacji CambridgePYTHON. Dziękujemy za liczne zgłoszenie się na to wydarzenie. Można jeszcze wypełniać zgłoszenia, żeby dostać się na listę rezerwową. Osoby z listy rezerwowej będą informowane o ewentualnych zwalniających się miejscach...::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.